Чому утворюються розтяжки
Розтяжки, або як у народі їх ще називають, стриї - це ураження шкіри у вигляді тонких лінійних рубцевих утворень, як правило, від світлого до темно-червоного кольору. Колір ураження багато в чому залежить від тонусу і кольору шкіри. Свіжі розтяжки заповнені сполучною тканиною з великою кількістю капілярів, тому спочатку розтяжки мають червоний відтінок, але згодом ці капіляри руйнуються і старіють, рубець світлішає і стає ледь помітним, набуваючи білого кольору.
Добре помітними оку розтяжки можуть бути влітку, коли шкіра засмагає, темніє, набуваючи красивого шоколадного відтінку. А оскільки сполучна тканина не містить пігменту, то відповідно місця ураження вже ніколи не засмагають, і розтяжки стають максимально помітними.
На місці виникнення розтяжок зникає волосся, припиняється виділення поту та секреція шкірного сала.
Отже, розтяжки - це маленькі шрами на шкірі, що виникли на місці розірваних волокон. Найчастіше розтяжки з'являються на стегнах, на животі, сідницях і на руках (у спортсменів).
Чому ж з'являються розтяжки?
Найчастіше розтяжки трапляються у жінок у період вагітності (розтяжки на стегнах і сідницях), а також у підлітковому віці в період статевого дозрівання (розтяжки на руках), коли сплески росту й підвищення рівня гормонів спричиняють значні зміни в усьому організмі.
Також розтяжки часто наздоганяють людей, які різко набирають вагу тіла. Шкіра розтягується, відбувається розрив волокон колагену й еластину, які забезпечують підтримку, міцність і еластичність вашої шкіри. Здебільшого вони утворюються в ділянці стегон, сідниць, живота і грудей. Так само їх можна спостерігати у людей, які різко і значно скинули масу тіла.
Що стосується генетичної схильності до появи розтяжок, - на сьогодні не доведено, чи існує вона насправді. Хоча існує думка, що якщо ваша мама чи бабуся мали на тілі розтяжки, то ви, ймовірно, більш схильні до їхнього розвитку.
Також, до причин появи розтяжок можна віднести неправильне харчування та зневоднення організму. Відповідальні за еластичність нашої шкіри, як уже писалося вище - колаген та еластин, будівельним матеріалом для яких є білок! Звідси випливає висновок,- що менше білка в організмі, то гірше епідерміс розтягується, а це загрожує появою розтяжок.
Якщо ми вживаємо мало рідини, від цього насамперед страждає наша шкіра. Вона стає сухою, зневодненою і втрачає свою еластичність. Що природно збільшує шанс утворення розтяжок на шкірі.
Ще до причин виникнення розтяжок відносять тривале застосування глюкокортикоїдів, таких як преднізолон тощо.
Але, знаючи причини їхнього утворення і дотримуючись деяких правил, все ж можна запобігти їхній появі. Як то кажуть, - «попереджений - значить озброєний». Профілактика є найкращими ліками! Проблемі простіше запобігти, ніж потім з нею боротися.
Ось кілька дуже корисних порад, щоб запобігти розтяжкам:
- Уникайте різкого збільшення ваги або її втрати - це найпоширеніша причина появи розтяжок!
- Частіше практикуйте контрастний душ у ванній і масаж шкіри, що добре підвищує її еластичність.
- Пийте багато води (щонайменше 1,5 літрів на день), вона допомагає зберегти вологу в організмі та еластичність шкіри.
- Намагайтеся включати у свій раціон їжу з високим вмістом білків, протеїнів та інших речовин, які не дають змоги руйнуватися колагену.
- Так само, намагайтеся вживати більше свіжовичавлених соків і фруктів, оскільки в них міститься велика кількість вітаміну С, а він прискорює синтез колагену в організмі. Крім того, не забувайте про зовнішнє зволоження шкіри.
- Частіше балуйте її зволожувальними і пом'якшувальними кремами та оліями.
І пам'ятайте, правильне харчування, здоровий спосіб життя і догляд за шкірою, є не тільки запорукою краси і здоров'я, а й повної гармонії з собою і своїм організмом. Будьте здорові та красиві!
Поки немає відгуків чи питань