Сироватка для обличчя: що це і навіщо потрібні?
Незбалансоване харчування, стреси, сонячні промені негативно впливають на стан шкіри та призводять до передчасного старіння. Від впливу цих факторів швидше знижується пружність, з'являється пігментація, формуються зморшки та складки. На щастя, сучасна косметологія пропонує багато способів повернути шкірі колишній вигляд. Що таке сироватка для обличчя? Це косметичний засіб із високою концентрацією біологічно активних компонентів для догляду за шкірою. Характеризується вражаючою ефективністю, оскільки впливає не поверхнево, а проникає в глибинні шари шкіри.
Сироватка для обличчя - це препарат з легкою, повітряною текстурою, збагачений 5-7 інгредієнтами в середньому. Зазвичай сироватки нежирні (за винятком деяких антивікових маслянистих засобів), а інгредієнти легко поглинаються і добре засвоюються клітинами, що забезпечує виражений результат. Інші назви сироватки - активатор, еліксир, серум.
Для чого потрібна сироватка для обличчя?
Спектр показань для застосування сироваток широкий. Крім додаткового живлення і зволоження шкіри, вони можуть виступати в ролі пілінгу і надавати відлущувальний ефект, лікувати вугровий висип, освітлювати пігментні плями, зменшувати ознаки старіння. Відмінність сироватки від крему - не тільки в текстурі та принципі роботи, а й в основних завданнях. Крем - це базовий догляд, сироватка - додатковий.
Знаючи, як правильно користуватися сироваткою для обличчя, можна позбутися багатьох проблем. Головне - підібрати відповідний косметичний засіб. Самостійно це робити не рекомендується. Краще звернутися до досвідченого косметолога. Він оцінить поточний стан шкіри, визначить основні проблеми, з'ясує бажаний результат і підбере сироватку, яка підійде саме Вам. У Центрі «Лазерхауз» консультація косметолога безкоштовна.
Існують різні різновиди сироваток. Вони відрізняються за показаннями, типом шкіри, активними компонентами. Найбільш затребуваними вважаються:
- Зволожувальні сироватки для обличчя - рекомендовані власникам чутливої та зневодненої шкіри. Відновлюють водний баланс, борються з млявістю і ознаками втоми. Допомагають позбутися стягнутості. Найбільш вираженим зволожувальним ефектом володіють сироватки для обличчя з гіалуроновою кислотою, що обумовлено властивістю ГК притягувати й утримувати вологу. Також до складу можуть входити бутиленгліколь, гліцерин.
- Заспокійливі сироватки - знімають подразнення, запалення і почервоніння. Підходять для чутливої шкіри. Основні інгредієнти - трав'яні екстракти, нейросенсин, алантоїн.
- Відлущувальні сироватки - забезпечують ефект пілінгу, видаляють омертвілі клітини, покращують живлення і дихання шкіри. Однією з найкращих вважається молочна сироватка для обличчя, а також препарати з гліколевою і саліциловою кислотами.
- Сироватки для жирної шкіри обличчя - це один зі способів нормалізувати виділення себума. Також застосовуються для лікування акне. У складі присутні альфа- і бета-гідроксильні кислоти, прополіс, цинк. Регулюють діяльність сальних залоз.
- Освітлювальні сироватки для обличчя - ефективно справляються з пігментацією, вирівнюють тон, знижують вироблення меланіну, запобігаючи появі нових плям. Головні компоненти - койєва кислота, гідрохінон, ніацинамід. Наносити потрібно 2 рази на день.
- Омолоджувальні (антивікові) сироватки для обличчя - містять ретинол, антиоксиданти, пептиди, вітамін С, цераміди, тому їм легко вдається впоратися з млявістю шкіри, тонізувати й наситити її корисними речовинами, розгладити зморшки. Такі вітамінні маски з ретинолом і вітаміном С треба зберігати подалі від сонячних променів і обмежити до мінімуму контакт із повітрям, оскільки вони можуть змінити свої властивості під впливом чинників довкілля.
Користь сироваток для обличчя
Регулярне використання сироваток дає позитивні результати:
- Підвищується пружність, скорочується кількість зморшок.
- Знижується млявість.
- Нормалізується гідробаланс, шкіра насичується вологою.
- Стимулюється кровообіг.
- Стабілізується вироблення шкірного сала.
- Освітлюються пігментні плями.
- Повертається природне сяйво шкіри.
- Підвищується захисний бар'єр.
Як користуватися сироваткою для обличчя?
Застосовувати активатор можна по-різному:
- Наносити під крем або як основу під макіяж.
- Додавати в крем для посилення ефекту.
- Використовувати як маску - рівномірно розподілити кілька крапель препарату по обличчю і потримати 10 хвилин. Залишки видалити.
Як правильно наносити сироватку для обличчя?
Насамперед шкіру потрібно очистити від забруднень і декоративної косметики. Потім необхідно нанести засіб на кінчики пальців і акуратно розподілити по обличчю, починаючи з чола і закінчуючи шиєю. Не треба із зусиллям втирати склад. Можна тільки здійснювати м'які, надавлювальні рухи для кращого проникнення в глибокі шари. Через 15-20 хвилин слід використовувати крем. Він допоможе «запечатати» в шкірі корисні компоненти серуму. Завдяки сироватці властивості крему посиляться на 30%.
Чи можна сироватку для обличчя наносити під очі?
Періорбітальна область практично не містить сальних залоз і потребує особливого догляду. Звичайну сироватку під очі не наносять. Використовувати можна тільки серуми, призначені для ліфтингу або зволоження повік.
Коли наносити сироватку для обличчя?
Робити це потрібно вранці та ввечері на попередньо очищену й оброблену тоніком шкіру. Відлущувальні серуми використовуються тільки ввечері. Взимку не рекомендується наносити препарат перед виходом на вулицю. Робити це потрібно щонайменше за 40 хвилин, інакше компоненти не встигнуть вбратися, волога швидко випарується - і ви відчуєте дискомфорт.
Чи потрібно змивати сироватку для обличчя?
Змивати сироватку не потрібно. Винятком є поява алергічної реакції. Якщо ви помітили печіння, висип, сильне почервоніння, негайно змийте засіб. У нормі рекомендується нанести поверх сироватки, що вбралася, шар крему, який забезпечить своєрідний захист від випаровування.
Як вибрати сироватку для обличчя?
Під час вибору сироватки орієнтуйтеся не тільки на тип шкіри, а й на показання та очікуваний результат. Не варто це робити самостійно. Обов'язково проконсультуйтеся з косметологом. Тільки фахівець зможе правильно оцінити стан шкіри і вибрати відповідний варіант серума. Консультація в Центрі «Лазерхауз» безкоштовна. Якщо немає часу на візит, отримати рекомендації фахівця можна онлайн - на Zoom-консультації.
Поки немає відгуків чи питань