Зневоднення шкіри: причини, симптоми, лікування
Зневоднена шкіра - досить часта проблема. Не варто плутати її з сухою, оскільки це не тип шкіри, а тимчасовий стан. Так, ознакою сухої шкіри виступає дефіцит себума, а зневодненої - нестача вологи в тканинах. Явище може спричиняти дискомфорт, оскільки погіршує зовнішній вигляд шкіри та підвищує її чутливість до впливу зовнішніх факторів.
Причини дегідратації шкіри
Дуже суха шкіра - специфічний стан, що не залежить від вікових змін. Він може проявитися і в 20, і в 40 років. Основними причинами зневоднення слугують:
- Неправильний догляд - наприклад, часте застосування спиртовмісних тоніків, масок на основі ретинолу або глини.
- Недостатнє споживання рідини - щоб мінімізувати ризик дегідратації шкіри, випивайте не менше 8 склянок води на день.
- Вплив ультрафіолету.
- Вплив повітря, пересушеного кондиціонерами, обігрівачами.
- Шкідливі звички - куріння, вживання кави та алкоголю у великих кількостях.
- Незбалансоване харчування.
Ознаки зневоднення шкіри
Зневоднення шкіри - проблема, яку можна виявити самостійно. На дефіцит вологи вказують такі симптоми:
- Тьмяний, сірий колір обличчя. Пояснюється погіршенням регенераційних процесів. Мертві клітини накопичуються на поверхні, забивають пори. У результаті шкіра виглядає втомленою, пропадає здоровий рум'янець.
- Жирний блиск. Щоб запобігти ще більшій втраті вологи, пересушена шкіра починає інтенсивно виробляти себум.
- Підвищена чутливість. При ослабленому захисному бар'єрі знижується опірність патогенній мікрофлорі. Бактерії можуть проникати в глибокі шари епідермісу і викликати почервоніння, свербіж, лущення.
- Відчуття стягнутості (особливо після вмивання). Зазвичай після нанесення крему зникає.
- Поява зморшок. Це не "гусячі лапки" в ділянці очей або складки в куточках рота. Це дрібні сіточки. До ознак старіння вони не мають жодного стосунку, просто сигналізують про брак вологи.
Різниця між сухою та зневодненою шкірою
Нерідко зневоднену шкіру плутають із сухою. Насправді з нестачею вологи можуть зіткнутися власники нормальної, комбінованої і навіть жирної шкіри. Суха шкіра - це тип, зневоднена - тимчасове явище, якого можна позбутися за умови правильного догляду.
Чого не вистачає сухій шкірі обличчя і тіла? Проблема полягає в тому, що сальні залози виробляють недостатньо себуму. Це позначається на всіх шарах тканин, включно з дермальним. У разі зневоднення спостерігається тільки нестача вологи в роговому шарі.
Як позбутися зневоднення шкіри?
Щоб нормалізувати водний баланс, потрібно правильно доглядати за шкірою і використовувати такі методи:
- Делікатне очищення. Підійдуть м'які гелі без спирту, абразивів і ароматизаторів.
- Зволожувальні та живильні маски. Вони відновлюють захисний бар'єр і успішно борються із сухістю.
- Пілінги з АНА-кислотами. Видаляють з поверхні відмерлі клітини, що гарантує краще надходження вологи та активних інгредієнтів доглядової косметики в глибокі шари.
- Сироватки та концентрати на основі гіалуронової кислоти. Ними треба користуватися після очищення перед нанесенням крему. ГК притягує молекули води, запобігаючи її випаровуванню.
- Зволожувальні креми. Підвищують захисні функції шкіри, повертають природне сяйво. Наносити 2 рази на день.
Не потрібно обмежуватися тільки домашнім доглядом. Також зверніть увагу на щоденний раціон. Виключіть фастфуд, солоні та гострі страви, додайте більше фруктів і овочів. Якщо повітря в приміщенні занадто сухе, використовуйте зволожувач. Він запобіжить надмірному випаровуванню вологи зі шкірних покривів.
Методи боротьби з дегідратацією шкіри
Хороші результати в боротьбі зі зневодненням дають косметологічні процедури. Наші фахівці рекомендують звернути увагу на такі методики:
- Біоревіталізація - ін'єкційна процедура, що передбачає введення в проблемні зони препарату на основі гіалуронової кислоти (ревіталізанта). У результаті водний баланс нормалізується, тому дрібні зморшки розгладжуються, зникає лущення і відчуття стягнутості, пружність і еластичність шкіри підвищується.
- Комплексна чистка HydraFacial - апаратна процедура, що передбачає механічне видалення забруднень і відмерлих клітин з одночасним нанесенням активних сироваток для зволоження. Маніпуляція проходить без травмування шкірних покривів, тому тривалий відновлювальний період не потрібен. Під час комплексного чищення тканини насичуються не тільки вологою, а й необхідними поживними речовинами. Також покращується дихання клітин, а шкіра виглядає посвіжілою.
Якщо у Вас зневоднена шкіра, не намагайтеся усунути проблему самостійно, а обов'язково проконсультуйтеся з кваліфікованим косметологом. Він підбере ефективний домашній догляд і за необхідності призначить процедури, які допоможуть нормалізувати водний баланс у тканинах. Консультація в "Лазерхауз" безкоштовна.
Поки немає відгуків чи питань