Міліуми: причини, симптоми, лікування
Міліуми - це доброякісні новоутворення на шкірі, що нагадують зернятка. Розмір у більшості випадків не перевищує 2-3 мм. У перекладі з латинської milium означає «просо». Патологію також називають просянкою, жировиками, білими прищами. Міліуми мають щільну консистенцію і чіткі межі. Виступають над поверхнею шкіри. Колір залежить від віку дефекту. Молоді міліуми зазвичай білі, давні - жовтуваті.
Міліуми заповнені роговими лусочками, змішаними зі шкірним салом. З'явитися вони можуть через різні причини, але головною є підвищене виділення себума. Самостійно видаляти їх не рекомендується - процедуру має проводити грамотний косметолог. За необхідності фахівець також призначить відповідний догляд і лікування, спрямоване на нормалізацію роботи сальних залоз.
Причини виникнення міліумів
Як і чому з'являються міліуми? Цей процес пов'язаний не тільки з гіперсекрецією сальних залоз, а й з порушенням процесу відлущування верхнього шару клітин. У нормі оновлення шкіри передбачає дозрівання і «виштовхування» назовні дермальних клітин, які, досягнувши рогового шару, відмирають і перетворюються на лусочки. Якщо виділяється занадто багато секрету і порушений процес відлущування, формуються вугри і комедони. Останні діляться на відкриті та закриті (без з'єднання з навколишнім середовищем). Міліуми належать до закритого типу.
Міліуми можуть з'явитися під очима, на підборідді та інших зонах. Причини підвищеного вироблення шкірного сала, через яке з'являються міліуми, можуть бути різні:
- Використання невідповідної доглядової косметики;
- Захворювання внутрішніх органів;
- Збої в роботі щитоподібної залози;
- Незбалансоване харчування;
- Генетична схильність тощо.
Основні зони ураження
Міліуми виникають і на обличчі, і на тілі. Якщо вони розташовані на відкритій ділянці, то можуть спричиняти істотний психологічний дискомфорт. Саме тому багато жінок і чоловіків задаються питанням, як видалити міліуми. Особливо це стосується жировиків у таких ділянках:
- Під очима;
- На лобі;
- На підборідді;
- На щоках.
Симптоми захворювання
Про наявність просянки свідчить поява крихітних зерняток на шкірі, які мають високу щільність і не зникають з часом, на відміну від гнійничків і висипань. Розмір - до 2-3 мм. Найчастіше міліуми розташовуються групами. Нерідко виникають під очима і на повіках. Пам'ятайте: шкіра тут дуже тонка і делікатна, тому харчуватися самостійно видалити міліум не можна!
Як прибрати міліуми у косметолога?
Якщо у Вас з'явилися міліуми, видалення краще довірити досвідченому косметологу, а не займатися цим самостійно. Існує безліч процедур, що дають змогу позбутися білих вугрів. Спеціаліст підбере оптимальну методику після очного огляду в індивідуальному порядку, з огляду на такі особливості, як кількість і розташування міліумів (на лобі, підборідді та ін.), тип шкіри, больовий поріг. У «Лазерхауз» отримати консультацію косметолога можна безкоштовно.
Як прибрати міліуми? Ми пропонуємо зробити це за допомогою таких процедур:
- Ручне видалення - підходить для видалення одиничних дефектів. Косметолог дезінфікує міліум і сусідні тканини, проколює «зернятко» тонкою голкою й усуває вміст. Після маніпуляції зону ще раз знезаражують.
- Механічна чистка - призначається здебільшого для видалення висипань, запалень і глибоких забруднень, але також допоможе позбутися міліумів, якщо їх не більше 5 шт. Як проходить процедура? Ділянку знезаражують і застосовують гідрувальний гель, що розм'якшує шкіру. Потім фахівець вручну або ложечкою Уно видаляє запальні елементи, комедони, міліуми. Наприкінці процедури шкіру повторно знезаражують, наносять протизапальну маску, тонізують, обробляють кремом.
- Електрокоагуляція - це найкращий спосіб видалити групи міліумів на обличчі або тілі. Маніпуляція проводиться особливим інструментом - електрокоагулятором, схожим на тонку металеву петлю. Під впливом електроструму вона нагрівається і зрізає міліуми на лобі, підборідді та інших зонах. Кровоточивості не викликає.
Зверніть увагу: якщо у косметолога виникнуть сумніви в доброякісності міліумів, він дасть направлення до онколога.
Після видалення міліумів може знадобитися додаткове лікування, спрямоване на нормалізацію роботи сальних залоз і поліпшення загального стану шкіри. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, оскільки самостійний підбір засобів може погіршити ситуацію або призвести до рецидиву. Так, багато хто помилково думає, що знизити виділення себума допоможе використання агресивної косметики: скрабів, спиртовмісних засобів, мила. На жаль, це не так. Подібний догляд сильно стоншує роговий шар. У відповідь шкіра реагує підвищенням активності сальних залоз, оскільки себум виконує захисну функцію і допомагає відновити природну кислотність. Щоб уникнути повторної появи міліумів, також важливо вести здоровий спосіб життя й усунути внутрішні чинники, що викликають просянку.
Поки немає відгуків чи питань