Грижові мішки під очима: причини, симптоми, лікування
Грижові мішки під очима є у багатьох. Вони являють собою скупчення жиру під тонкою шкірою повік, що втратила тонус і еластичність. Око в очниці оточене жировою клітковиною, що захищає його від ушкоджень. Вона поміщена в тонкі мішечки-мембрани, що близько стикаються з повіками. Коли шкіра повік розтягується, на мішечок чиниться тиск, що призводить до появи мікротріщин у мембрані, через які й просочується жир. Так з'являються грижі під очима. Вони порушують лімфовідтік у періорбітальній ділянці, внаслідок чого дефект ще більше збільшується. Це негативно позначається на зовнішньому вигляді: обличчя виглядає втомленим, постарілим.
У разі гриж верхньої повіки шкіра нависає над віями через висування вперед жирової подушки. У результаті звужується поле зору, доводиться часто морщити лоб, що провокує появу зморшок і напругу в очах. Людина відчуває серйозні незручності й у разі виникнення грижі нижньої повіки. Гіпертрофована клітковина може передавлювати слізні протоки, що призводить до мимовільної сльозотечі. Де б не розташовувався дефект - вгорі або внизу, він спричиняє швидку стомлюваність очей, знижує гостроту і чіткість зору. Саме тому необхідне своєчасне відвідування фахівця, який проведе огляд і розповість, як прибрати грижі під очима.
Причини появи грижових мішків під очима
Викликати грижі під очима можуть різні чинники:
- Генетична схильність. Зміни в білках шкіри, що відповідають за еластичність, можуть передаватися у спадок.
- Нестача колагену. У результаті знижується пружність, з'являються складки і провисання.
- Захворювання кровоносної та видільної систем, що спричиняють порушення лімфотоку.
- Хронічний недосип або неправильна поза для сну. Щоб мінімізувати вплив цього фактора, рекомендується спати на анатомічній подушці, що забезпечує правильне положення хребців під час нічного відпочинку. А найбільш безпечна поза для сну - лежачи на спині.
- Надмірне вживання солі, яка затримує рідину в тканинах.
- Шкідливі звички: куріння, алкоголь.
- Алергічні реакції.
Грижа повік - дефект, з яким люди стикаються переважно після 35 років. Це пояснюється уповільненням синтезу власних колагену й еластину, що позначається на пружності та еластичності шкіри. Однак коли йдеться про спадковий фактор, мішки можуть виникати й раніше, навіть якщо людина веде здоровий спосіб життя.
Основні симптоми грижі очей
Розпізнати грижу очей можна за такими ознаками:
- Набряки в ділянці між війковим краєм і щокою.
- Нависання тканин над верхньою повікою, через що розріз очей зменшується.
- Втрата рум'янцю, поява синюшності та блідості, оскільки шкіра перестає прилягати до судинної тканини.
- Опущення зовнішніх куточків ока (за запущених стадій грижі), поглиблення носослізної борозни.
Крім цього, спостерігається порушення зору. Пацієнтам із такою патологією часто ставлять діагноз «астигматизм», оскільки жирова тканина, що розрослася, здавлює очне яблуко і провокує появу захворювання. Також про дефект може свідчити підвищене продукування слізної рідини.
Як відрізнити набряк від грижі під очима?
Слід розрізняти звичайні набряки та грижі. У першому випадку мішки з'являються через скупчення рідини, у другому - жиру. Проведіть простий тест: натисніть на очні яблука й оцініть результат. Якщо новоутворення в ділянці повік збільшилися, отже, йдеться про грижу під очима, яку треба видалити, щоб не допустити подальших проблем зі здоров'ям. Припухлі жирові мішки можуть мати світло-червоний і рожевий відтінок. У такий спосіб діагностувати патологічні зміни можна самостійно.
Наявність гриж - привід відвідати лікаря, який призначить додаткове обстеження: за допомогою щілинної лампи або УЗД очного яблука. Для встановлення причини появи гриж пацієнта можуть направити до нефролога та кардіолога.
Як прибрати грижі під очима?
Позбавлення від грижових мішків - процес тривалий. З цією проблемою неможливо впоратися тільки за допомогою косметичних засобів. Якщо патологію провокує захворювання, спочатку лікують його. Позбутися зовнішніх проявів грижі допоможуть косметологічні процедури або хірургічне втручання.
Ін'єкції
Ін'єкції спеціальних препаратів найкращий спосіб позбутися мішків під очима. У Центрі «Лазерхауз» пропонуються такі методики:
- Мезотерапія препаратом Dermaheal Eyebag Solution з пептидами. Завдяки комплексному впливу активних компонентів скорочується кількість жиру, посилюється синтез колагену, усуваються провисання, нормалізується лімфоток, зменшуються мішки, освітлюються темні кола.
- Ін'єкційна блефаропластика. Дозволяє видалити мішки під очима й омолодити шкіру в періорбітальній зоні. У проблемну зону вводять препарат FillerVit R. Він проникає глибоко в дерму й активізує діяльність фібробластів, що відповідають за вироблення колагену. Шкіра зволожується, її каркас зміцнюється, грижові мішки зменшуються.
Операційні процедури
Операція з видалення мішків під очима проводиться пластичним хірургом в амбулаторних умовах. У більшості випадків застосовується традиційна шовна блефаропластика з використанням скальпеля. Залежно від стану області навколо очей можуть проводитися:
- Транскон'юктивальна блефаропластика - актуальна на початкових стадіях гриж. Розріз робиться на внутрішньому боці повіки, що забезпечує відсутність швів.
- Кругова блефаропластика - передбачає видалення гриж під очима і в ділянці верхньої повіки.
Тривалість ефекту від блефаропластики залежить від індивідуальних особливостей, способу життя після операції. За умови правильного догляду і здорового способу життя він може зберігатися 10-15 років.
Безопераційні процедури
Зважитися на хірургічну операцію нелегко. До того ж, таке втручання загрожує ускладненнями і вимагає тривалого відновного періоду. Як прибрати мішки над і під очима без операції та ін'єкцій? Можна скористатися спеціальною PERK-системою для догляду за зоною навколо очей. Процедуру проводять на апараті HydraFacial. Таку послугу надає наш Центр. Вакуумні стерильні насадки забезпечують виведення шлаків, токсинів і зайвої рідини, покращують лімфоток. Сироватка сприяє інтенсивному живленню, зволоженню і тонізації шкіри.
Процедура лазерної блефаропластики
Прибрати жирові мішки під очима можна і за допомогою лазера. Маніпуляція не спричиняє сильного дискомфорту і побічних ефектів, не вимагає тривалого відновлення. У нашому Центрі лазерна блефаропластика проводиться на модулі Resur FX. Процедура прискорює регенерацію, підвищує синтез «білків молодості». У результаті зменшуються провисання, повертається пружність і щільність шкіри.
Грижові мішки - не вирок. Щоб позбутися неприємної проблеми, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем. Він підбере найефективніші процедури та домашній догляд, які підійдуть саме Вам.
Поки немає відгуків чи питань