Гіпергідроз. Як позбутися зайвої пітливості
Гіпергідроз є рідкісним захворюванням, яке проявляється, як підвищена пітливість. Він викликаний порушенням симпатичної нервової системи, яка відповідає за стимуляцію потових залоз. Як результат, організм виробляє більше поту, ніж необхідно для регулювання температури тіла.
Види гіпергідрозу:
а) Органічний гіпергідроз. Він поділяється на два класи:
Первинний гіпергідроз. Він зазвичай проявляється в дитинстві або в період статевого дозрівання. Вважається, що 5% населення земної кулі страждають від гіпергідрозу, а до 65% пацієнтів мають іншого члена сім'ї з таким самим діагнозом, тож це спадкове захворювання.
Вторинний гіпергідроз. Може початися на будь-якому етапі життя внаслідок порушення роботи щитоподібної залози або гіпофіза, інфекцій, цукрового діабету, пухлин, менопаузи, приймання ліків, гормональних порушень, проблем із вагою та психотичних проблем.
б) Неорганічний гіпергідроз.
Гіпергідроз, причини.
Він виникає, коли людина переживає сильні емоції, такі як нервозність, стрес або збентеження. Хоча це найменш вивчений тип гіпергідрозу, він є найбільш поширеним.
Майже 28% населення планети страждає на ту чи іншу форму гіпергідрозу. Найпоширенішими проявами є: пітливість рук, ніг, пахвових зон та обличчя.
Гіпергідроз пахв має значний вплив на якість життя. Нездатність керувати підвищеною пітливістю призводять до невпевненості та сорому. У результаті, людина не може нормально танцювати, піднімати руки, носити певні види одягу, потискати руку, тощо. У важких випадках, підвищена пітливість змушує людей ставати замкнутими і ухилятися від соціальної активності.
Найчастіше підвищена пітливість виникає в ділянці стоп, долонь і пахв.
Як же вилікувати гіпергідроз? Стоп, зайва пітливість!
Існують різні методи боротьби з гіпергідрозом, які допомагають зменшити зайву пітливість, до них варто зарахувати: антиперспіранти, іонофорез, ліки, ін'єкції ботокса і симпатектомічна хірургія.
Нині всі методи лікування пітливості, за винятком симпатектомії, мають тимчасовий ефект.
Не отримавши бажаних результатів від використання антиперспірантів та/або іонофорезу, рекомендується відвідати фахівця, щоб він оцінив ступінь серйозності проблеми потовиділення і визначив необхідне лікування: ліками, ботоксом або симпатектомією. Самостійно вилікувати гіпергідроз народними засобами неможливо, пам'ятайте, це захворювання і краще звернутися до фахівця.