Гіалуронова кислота у косметології
Що таке гіалуронова кислота (ГК)? Це важлива складова організму. Вона міститься в очних яблуках, серцевих клапанах, легенях, суглобовій рідині, хрящах. 50% речовини міститься в шкірі, а саме в роговому шарі, між колагеновими та еластиновими волокнами.
Гіалуронка неоднорідна. Її молекули можуть складатися з ланцюжка полісахаридів різної довжини. Залежно від цього виділяються:
Низькомолекулярна гіалуронова кислота - це речовина з коротким ланцюгом. Найчастіше входить до складу кремів і тоніків, оскільки бореться з вуграми і трофічними виразками.
Високомолекулярна ГК - стимулює природні процеси в клітинах шкіри, утримує вологу, підвищує пружність. У косметології служить складовою переважно препаратів для ін'єкцій.
Також існує середньомолекулярна кислота, але в косметології вона не застосовується, тільки в медицині. Так, вона показала хороші результати під час лікування артриту та деяких хвороб очей.
Фармакологічні властивості гіалуронової кислоти
ГК синтезується фібробластами (клітинами сполучної тканини), приблизно 5 г щодня. В організмі людини міститься в середньому 15-17 г. Її також називають несульфатованим глікозаміногліканом. Речовина має здатність утримувати великий обсяг води. Кількість вологи може перевищувати кількість гіалуронки в 3000 разів.
Для чого потрібна гіалуронова кислота? Вона регулює гідробаланс, бере участь у колагеногенезі, загоює рани, відновлює пошкоджені капіляри, допомагає в транспортуванні корисних елементів у глибинні шари. Дефіцит ГК призводить до сухості, в'ялості, виникнення дрібних і глибоких зморшок. Причинами зниження вмісту гіалуронової кислоти можуть бути:
- Вік;
- Нікотинова інтоксикація;
- Окислювальні процеси;
- УФ-опромінення;
- Висока кількість гіалуронідази.
За нестачі ГК її можна отримати ззовні. Існує безліч препаратів, які допоможуть наситити шкіру вологою і активізувати вироблення власної гіалуронки.
Огляд на препарати гіалуронової кислоти
Гіалурон може не тільки вироблятися фібробластами, а й проникати в шкіру за допомогою спеціальних засобів. Широкого поширення набули препарати гіалуронової кислоти у вигляді:
- Таблеток. Їх приймають при появі перших ознак старіння. Крім таблеток, вибору доступні й капсули. Дозування різне - від 50 до 150 мг.
- Сироваток. Завдяки ніжній, легкій текстурі швидко вбираються. Найчастіше основний інгредієнт доповнюється вітамінами, екстрактами рослин. Сироватки підходять для шкіри будь-якого типу.
- Гелів. Мають прозорий колір. Без вмісту олії та жиру в основі. Не закупорюють пори і не створюють плівку.
- Філерів. Застосовуються для ін'єкційного омолодження, заповнення об'ємів, усунення косметичних дефектів. Дають швидкий результат.
- Ампул. Гіалуронова кислота в ампулах може використовуватися в чистому вигляді. Але краще її додавати в денний або нічний крем, маски. У домашніх умовах безпечніше зовнішнє нанесення, оскільки неправильне ін'єкційне введення здатне призвести до фіброзу (ущільнення тканин у місці уколу).
- Іншої косметики. Це можуть бути, наприклад, тоніки для жирної, але зневодненої шкіри. Також випускаються зволожувальні креми з гіалуроновою кислотою. Підходять для літа, коли не рекомендується перевантажувати шкіру. Під час вибору потрібно звертати увагу на кількість ГК у складі. Ефективними будуть засоби, в яких не менше 1% гіалуронки. Препарати з вмістом 0,5% зазвичай не дають вираженого результату.
Гіалуронова кислота, присутня в косметиці, робить її набагато ефективнішою. Користуватися такими засобами рекомендується в різному віці. Багато хто застосовує їх з 30 років. У віці 40-50 років часто вдаються до ін'єкцій для підтримки необхідного рівня гіалурону. Після 50-річного рубежу уколи використовують для заповнення дефіциту ГК, а домашній догляд спрямований на закріплення результату.
Гіалуронова кислота в таблетках
Звертатися до таблеток з гіалуронкою можна за різних проблем. Основними показаннями є:
- Зневоднення;
- Млявість шкірних покривів;
- Сухість;
- Ознаки старіння.
Таблетки з ГК випускають багато виробників - Neocell, Solgar, DHC. Хороші відгуки отримали таблетки «Лора», вироблені компанією «Евалар». У складі також присутні фітоестрогени і вітаміни. Активні компоненти прискорюють продукування колагену й еластину, підвищують пружність. Результат з'являється через 4 тижні. Популярний і препарат Solgar американського виробництва. Він не містить соєвих добавок, глютену, ароматизаторів. Зате в складі присутні колаген Biocell і аскорбінова кислота.
Гіалуронова кислота в капсулах і таблетках дасть результат тільки за умови правильного вживання. Перш ніж її використовувати, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем! Крім того, рекомендується щодня випивати не менше 2 л рідини, ввести в раціон достатню кількість продуктів, що містять вітамін С. Приймати капсули постійно не можна! Організм може звикнути і перестати синтезувати речовину самостійно.
Сироватки з гіалуроновою кислотою
Можуть містити високо- або низькомолекулярну гіалуронову кислоту. У першому випадку сироватку потрібно наносити після душу або прийняття ванни, поки в приміщенні зберігається пар. Молекули ГК будуть притягувати вологу. В умовах зниженої вологості при використанні високомолекулярної ГК може виникнути відчуття стягнутості шкіри.
Сироватки з низькомолекулярною гіалуроновою кислотою проникають у глибокі дермальні шари. Користуючись такими косметичними засобами, випивайте щонайменше 1,5 л води, щоб тканини не відчували нестачі в рідині. Після моносироватки обов'язково наносьте крем. Це допоможе «запечатати» молекули гіалуронки в шкірі. Таку косметику не можна застосовувати перед виходом на вулицю, оскільки її компоненти руйнуються від впливу ультрафіолетових променів.
Гелі з гіалуроновою кислотою
Вибираючи гель з ГК, потрібно враховувати, для яких цілей він призначений. Є різновиди для вмивання, їх обов'язково треба змивати водою. Інші види підходять як основа під макіяж, оскільки забезпечують зволоження і полегшують нанесення декоративної косметики. Такі гелі рекомендуються в разі зневоднення і втрати пружності. Засіб злегка розігрівають у долонях і наносять на очищену шкіру. Для посилення ефективності можна зробити масаж обличчя.
Популярністю користується гель із гіалуроновою кислотою Novosvit. Він призначений для вмивання. Завдяки повітряній, невагомій консистенції не викликає дискомфорту та відчуття стягнутості, натомість забезпечує зволоження на 24 години. У складі додатково присутній колаген.
Ще один популярний засіб - Dr.Stern. Крім гіалуронової кислоти, містить Д-пантенол і алантоїн, які посилюють дію основного компонента в кілька разів. Уже після 1-2 тижнів застосування гелю стан шкіри покращується, вона стає більш еластичною, зморшки розгладжуються.
Філери з гіалуроновою кислотою
Філери - це дермальні наповнювачі, призначені для заповнення зморшок і усунення різних косметичних дефектів. Можуть бути біодеградованими (тобто, з часом розчиняються і виводяться) і небіодеградованими (видаляються хірургічним шляхом). Філери з ГК належать до першої групи. Вони гіпоалергенні, пройшли високе очищення, тому не викликають побічних ефектів та інтоксикації, не відторгаються організмом. Через деякий час філери розпадаються на складові та виводяться природним чином.
Філери використовуються в різних випадках:
- Для корекції контуру;
- Для заповнення об'єму;
- Для розгладження зморшок і складок;
- Для усунення асиметрії;
- Для гармонізації рис обличчя.
У нашому Центрі застосовуються філери відомих виробників: Juvederm, Belotero, Evanthia, Neuramis. Всі препарати сертифіковані за міжнародними стандартами, що є гарантією безпеки для здоров'я. Вони пройшли низку досліджень у лабораторних умовах, перш ніж потрапити до нас.
Колаген із гіалуроновою кислотою
Обидві речовини необхідні для здоров'я і краси шкіри. Вони підсилюють дію одна одної. Брак колагену призводить до зниження пружності та появи в'ялості, дефіцит ГК - до сухості. Врятувати ситуацію допоможе пероральне приймання препаратів з цими компонентами. Курс лікування призведе до вирівнювання тону, усунення лущення, розгладження зморшок.
До одних з найбільш затребуваних препаратів належать капсули «Преміаль». У їхньому складі не тільки гіалуронова кислота і морський колаген, але також вітамін С, кремній. «Преміаль» показаний у разі передчасного старіння шкіри, для захисту зв'язок, суглобів, м'язів.
Популярністю користується і біологічно активна добавка Hyaluronic Acid. Крім ГК і колагену, містить бета-каротин, біотин, вітамін С. Сприяє поверненню пружності, відновленню гідробалансу, прискоренню регенерації, поліпшенню рухливості суглобів. Приймають препарат протягом 1 місяця під час їди.
Як користуватися гіалуроновою кислотою: огляд процедур
У сучасній косметології гіалуронова кислота посідає важливе місце. Вона - важлива складова препаратів для багатьох ін'єкційних процедур, спрямованих на збереження молодості та підтримання краси шкіри. Наприклад, клієнтам нашого Центру доступні:
- Біоревіталізація - у проблемну ділянку вводиться особливий препарат, відомий як ревіталізант. Він містить гіалуронову кислоту. Речовина притягує молекули води, тому клітини насичуються вологою. Це призводить до підвищення пружності, усунення сухості, омолодження зони.
- Біомоделювання Profilo - підвид біоревіталізації. Дає хороші результати в разі обвисання і деформації контуру через брак підшкірно-жирової клітковини. Виконується за допомогою однойменного препарату від відомої компанії IBSA Farmaceutici. Містить низько- і високомолекулярну гіалуронову кислоту, чим пояснюється висока ефективність. Перша активізує колагеногенез і прискорює мікроциркуляцію. Друга відповідає за зволоження.
- Контурна пластика - передбачає введення філерів для боротьби з косметичними недоліками і віковими змінами. Допоможе скорегувати контур обличчя, заповнити зморшки, прибрати асиметрію. У нашому Центрі контурну пластику також використовують для омолодження інтимної зони.
- Збільшення губ - це контурна пластика, націлена виключно на збільшення об'єму в зоні губ і поліпшення форми. Популярністю користується методика «Губи-банти», що дає змогу отримати не тільки пухкі, а й гармонійні губки.
- «Кути Джолі» - це контурна пластика кутів нижньої щелепи. Допомагає загострити підборіддя і зробити нижню третину обличчя більш вираженою.
Протипоказання до застосування гіалуронової кислоти
Чи шкідлива гіалуронова кислота? Судячи з результатів численних досліджень і перевірок, ні. Вона є природною складовою організму, тому не відторгається і не викликає алергії. Підходить майже всім охочим омолодити шкіру або прибрати різні косметичні недоліки.
Ін'єкційне введення гіалуронової кислоти має мінімум протипоказань. Процедури не можна проводити в таких випадках:
- Наявність онкологічних захворювань;
- Порушення згортання крові;
- Родимки і папіломи в області ін'єкцій;
- Загострення хронічних захворювань;
- Косметологічні процедури, виконані напередодні: пілінг, лазерне шліфування, фотоомолодження.
Уколи гіалуронової кислоти: плюси і мінуси
Процедури із застосуванням ГК затребувані серед чоловіків і жінок. Їхня популярність пояснюється багатьма перевагами:
- Гіпоалергенність. Висипань та інших неприємних реакцій немає, оскільки гіалуронова кислота - природна складова нашого організму.
- Універсальність. Ін'єкції підходять для чоловіків і жінок різного віку з будь-яким типом шкіри.
- Висока результативність. Після контурної пластики потрібний ефект з'являється після однієї процедури. Позитивні зміни від біоревіталізації можна побачити за умови проходження курсу.
Якщо ін'єкції виконує досвідчений фахівець, а пацієнт суворо дотримується правил післяпроцедурного догляду, ризик появи побічних ефектів зведений до нуля. В інших випадках можливі ускладнення.
Ін'єкції гіалуронової кислоти: результати
Після біоревіталізації шкіра омолоджується, має доглянутий і зволожений вигляд. Після біомоделювання в проблемній зоні також заповнюється нестача жирової тканини. Після контурної пластики усувається асиметрія, підтягується овал, відновлюються втрачені об'єми. Результати застосування гіалуронової кислоти можна спостерігати відразу після процедури або через кілька тижнів. Якщо методика курсова, ефект з'являється після проходження всіх рекомендованих сеансів.
Уколи гіалуронової кислоти: побічні ефекти
Негативні наслідки ін'єкцій гіалуронової кислоти можливі тільки в тих випадках, якщо процедуру проводить некомпетентний фахівець або пацієнт ігнорує правила реабілітації. Порушення протоколу і недотримання післяпроцедурних рекомендацій можуть призвести до таких проблем:
- Асиметрія - виникає через міграцію філера, нерівномірний розподіл препарату під шкірою, неправильний розрахунок кількості філера.
- Рубці - результат використання невідповідної голки.
- Фіброзні капсули - з'являються, якщо філер введений поверхнево.
- Інфікування - наслідок недотримання санітарно-гігієнічних вимог косметологом.
Щоб гіалуронова кислота не завдала шкоди організму, перед її використанням потрібно проконсультуватися з висококваліфікованим фахівцем. Збираючись на ін'єкційні процедури, обирайте ліцензовану клініку з хорошими відгуками і дипломованим персоналом. Якщо потрібно усунути негативні наслідки від ін'єкцій, звертайтеся до нас у Центр. Наші фахівці використовують ефективні способи боротьби з ускладненнями після контурної пластики: докорекцію, медикаментозну терапію, введення гіалуронідази, що розчиняє філер. Усі методи не тільки результативні, а й безпечні.
Поки немає відгуків чи питань