Електроепіляція або лазер: що вибрати?
Існує безліч процедур для видалення небажаного волосся. Серед апаратних найбільш затребуваними є лазерна епіляція та електроепіляція. У першому випадку деструктивний вплив на фолікул чинить перетворений на теплову енергію світловий потік, у другому - цибулина Електроепіляція або лазер: що вибрати? руйнується під впливом електричного імпульсу. Лазерна епіляція не порушує цілісність шкіри, тому не супроводжується сильним дискомфортом і не залишає рубців. Електроепіляція - це більш болюча процедура, оскільки проводиться спеціальною голкою або тонким пінцетом-електродом. Інтенсивність неприємних відчуттів залежить від больового порогу пацієнта, зони, що епілюється, і професіоналізму фахівця.
Що таке електроепіляція і як вона працює? Чим відрізняється від лазерної? Яка процедура краща? Читайте про це в нашій статті.
ЯК ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЯ?
Апарати для електроепіляції мають тонку голку або пінцет для подачі електричного розряду в цибулину. Вони діють локально. Обробити відразу велику ділянку неможливо: кожну волосину видаляють індивідуально, тому процедура довга і копітка. Тривалість залежить не тільки від апарату, а й від досвіду і професіоналізму фахівця.
Процедура електроепіляції має такий вигляд:- У фолікул вводиться електрична голка;
- У волосяний канал проникає струм;
- Руйнуються фолікул і капіляр, який його живить;
- Волосок разом із коренем витягується зі шкіри.
Процедура підходить для видалення волосся з будь-якою кількістю пігменту, включно з сивим і світлим. Може застосовуватися на різних ділянках обличчя і тіла, зокрема в зоні бікіні, якщо больовий поріг високий. Електроепіляція шкоди не принесе, якщо фахівець компетентний і суворо дотримується протоколу процедури. Незважаючи на це, процес видалення таким методом довгий і здебільшого дуже болючий. Також є ймовірність утворення рубців.
ПРИНЦИП ДІЇ ТА БУДОВУ АПАРАТІВ ДЛЯ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЇ
Стерильна голка-електрод вводиться підшкірно в гирло фолікула. Під впливом струму низької частоти цибулина нагрівається і руйнується. Також відбувається деструкція капіляра, який її живить. Волосся витягується за допомогою пінцета. Робота копітка, адже маніпуляцію необхідно виконати з кожною волосиною. Послугу повинен надавати тільки досвідчений фахівець, оскільки за найменшого промаху пацієнт може отримати мікротравму.
Чим відрізняється електроепіляція від лазерної? Друга не порушує цілісність шкіри, оскільки інструментом для видалення волосся слугує промінь. Сильного дискомфорту лазер не викликає завдяки системі контактного охолодження в конструкції.
ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЇ: ЧИ БОЛЯЧЕ ЦЕ?
Електроепіляція передбачає введення під шкіру тонкої голки, по якій у фолікул надходить електричний імпульс. Цей процес може бути досить болючим, тому рекомендується використовувати місцеву анестезію. У будь-якому разі інтенсивність дискомфорту залежить від зони та больового порогу пацієнта. Чи підходить Вам електроепіляція і чи боляче це, можна зрозуміти тільки з власного досвіду. Якщо Ви не бажаєте піддавати себе таким експериментам і віддаєте перевагу більш комфортним процедурам, записуйтеся на лазерну епіляцію.
СКІЛЬКИ РАЗІВ ПОТРІБНО РОБИТИ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЮ?
Тривалість курсу залежить від особливостей організму пацієнта і області обробки. Фахівці рекомендують 7-12 процедур електроепіляції, якщо йдеться про пахви, бікіні, гомілки, і 2-5 - для зони обличчя (брів, над верхньою губою). Для лазерної епіляції потрібно 4-8 сеансів жінкам, 8-10 - чоловікам. Можливо, це допоможе визначитися, що краще - лазерна чи електроепіляція.
Після першого сеансу видаляється 15-40% волосся. Саме така кількість цибулин перебуває в активній фазі в момент процедури. Решта фолікулів у цей час перебувають у стадії спокою. Щоб позбутися їх, потрібно дочекатися, коли вони почнуть рости. Після завершення курсу фахівці рекомендують у профілактичних цілях повторювати процедуру 1-2 рази на рік для збереження гладкості.
ЧИ ШКІДЛИВА ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЯ?
Чи шкідлива електроепіляція? Тільки в тому разі, якщо в пацієнта є протипоказання, індивідуальна непереносимість електричного струму, схильність до утворення келоїдних рубців. Її також не рекомендують людям із високою чутливістю шкіри, оскільки процедура може бути дуже болючою. Перелік протипоказань для електроепіляції набагато ширший, ніж для лазерної. Крім того, вона може спровокувати побічні ефекти у вигляді рубцювання, інфікування, гематом через пошкодження кровоносної судини голкою.
Електрична епіляція має кілька суттєвих недоліків:- Порушення цілісності шкірного покриву може обернутися появою пігментних плям і запалень.
- Процедура не рекомендується для зон, де шкіра дуже ніжна і чутлива.
- Через деформацію волосяного сосочка під впливом струму може з'явитися вросле волосся.
- Деякі анестетики для електроепіляції провокують прискорений ріст волосся.
- Комфорт процедури для пацієнта насамперед залежить від професіоналізму фахівця.
- На відновлення може піти кілька місяців.
Головна відмінність лазерної епіляції від електроепіляції полягає у відсутності недоліків, перерахованих вище. Лазер не залишає порізів і проколів, не викликає сильного болю навіть на делікатних і чутливих зонах.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЛАЗЕРНОЇ ТА ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЇ
Лазерна епіляція не проводиться:- У період вагітності та лактації;
- У разі онкології;
- У разі загострення цукрового діабету;
- За наявності соматичних дерматологічних захворювань.
- За наявності внутрішньоматкової спіралі (якщо процедура відбудеться в зоні бікіні) або імплантованих золотих ниток;
- У разі схильності до утворення келоїдних рубців;
- У разі захворювань крові та серцево-судинної системи;
- У разі інфекційних і вірусних захворювань;
- У разі гепатитів, цукрового діабету;
- У разі варикозного розширення вен;
- У разі непереносимості металевих сплавів, електричного струму, голок.
Переконатися у відсутності протипоказань фахівець може під час попередньої консультації.
ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЯ ВІД ЛАЗЕРНОЇ?
Ми вже розібралися, що таке електроепіляція, як працює, у чому її плюси та мінуси. А зараз пропонуємо докладніше дізнатися про лазерну епіляцію. Це апаратна процедура для видалення пігментованого волосся, суть якої полягає в руйнуванні паросткової зони волосини під впливом лазерного променя. Цей процес атравматичний і не порушує цілісність шкіри. У Центрі "Лазерхауз" лазерну епіляцію проводять за 2 методиками:
- «Золотой Стандарт» – дає змогу видалити жорстке пігментоване волосся. Проводиться на гладкій шкірі.
- «Ексклюзив» – допомагає позбутися пігментованого пушка. Проводиться на відрослу волосинку.
У нашому Центрі лазерна епіляція проводиться на діодних лазерах Lumenis Light Sheer ET і Lumenis Light Sheer DUET. Перша модель має зручний аплікатор з технологією контактного охолодження ChillTipTM, що унеможливлює ризик перегріву шкіри та мінімізує неприємні відчуття. Друга модель комплектується двома насадками: ET з контактним охолодженням для роботи з маленькими зонами і HS з вакуумною системою для великих ділянок. Під час сеансу пацієнт може відчувати легке поколювання і тепло.
Процедура лазерного видалення волосся є універсальною завдяки можливості працювати з будь-яким фототипом. Вона має й інші переваги:- Допомагає позбутися врослого волосся і чорних цяток;
- Прискорює процес природної регенерації шкіри;
- Бореться з фолікулітом;
- Не має побічних ефектів;
- Не провокує алергії;
- Не травмує шкіру і не впливає на роботу кровоносної та лімфатичної систем;
- Не викликає сильного болю навіть на чутливій шкірі.
Уже після першої процедури можна видалити 15-40% волосся, а по завершенню курсу ця цифра зростає до 90%. Лазерна епіляція - це безпечна, ефективна й універсальна процедура для видалення пігментованого волосся надовго без болю та неприємних наслідків.
ЛАЗЕРНА ЕПІЛЯЦІЯ ЧИ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЯ?
Підіб'ємо підсумки, спираючись на такі ключові особливості:- Комфорт процедури. Електроепіляція болюча через впровадження у фолікул голки. Лазерна епіляція цілісність шкірного покриву не порушує, тому серйозного дискомфорту не викликає.
- Тривалість сеансу. Сеанс електроепіляції триває набагато довше, ніж лазерної, оскільки голкою потрібно обробляти кожну волосинку окремо, а маніпула лазера впливає відразу на велику площу.
- Безпека. Під час використання голки завжди існує ризик потрапляння інфекції, оскільки вона пошкоджує шкіру. Лазер до таких наслідків не призводить, особливо той, який застосовуємо ми. Усе обладнання в наших Центрах сертифіковане за міжнародними стандартами і пройшло численні дослідження в лабораторних умовах.
- Відновлення. Після видалення волосся лазером можливе легке почервоніння, яке минає за кілька годин. Після електроепіляції залишаються ранки, опіки, формуються скоринки, тому реабілітаційний період може тривати до кількох місяців.
ЩО ЕФЕКТИВНІШЕ: ЛАЗЕРНА ЧИ ЕЛЕКТРОЕПІЛЯЦІЯ?
Обидві методики дають змогу видалити до 90% волосся за умови проходження курсу. І в тому, і в тому випадку для підтримки результату потрібно робити коригувальні сеанси 1-2 рази на рік. Все ж, лазерна епіляція має масу переваг над електроепіляцією. Вона допомагає позбутися врослого волосся, що залишилося після шугарингу або воскових смужок, тоді як електроепіляція провокує вростання. Лазер не порушує цілісність шкіри і має бактерицидні властивості, що виключає ризик інфікування. Голка ж впроваджується в тканини, тому можливе потрапляння патогенних мікроорганізмів у рану і виникнення сильного болю в процесі видалення. Під час епіляції лазером пацієнт може відчувати тільки незначне поколювання і тепло.
Щоб позбутися небажаного волосся, приходьте до нас у Центр. У нас надаються послуги з лазерної епіляції "Золотий Стандарт" і "Ексклюзив". Перед процедурою обов'язково проводиться консультація, на якій фахівець виконує огляд проблемної зони, з'ясовує, чи немає протипоказань і який больовий поріг у пацієнта, визначає фототип. Консультація безкоштовна. Щоб записатися на прийом, зв'яжіться з нами за контактним телефоном.
Поки немає відгуків чи питань