Акне. Як позбавиться від прищів?
Вугрі з'являються, коли сальні залози виробляють занадто багато жиру. Груба, масляниста речовина, як правило, виділяється через пори для підтримки здоров'я та еластичності шкіри. Бруд на поверхні шкіри закупорює пори, утворюючи тверді пробки, комедони, внаслідок чого виникають прищі та почервоніння. Якщо комедон утворюється нижче поверхні шкіри, може навіть розвинутися бактеріальна інфекція. Деякі прищі можуть бути болючими. У важких випадках, кісти (великі заповнені рідиною шишки) можуть розвиватися під шкірою.
Збільшення чималу роль у появі прищів відіграє спадковість. Всупереч поширеній думці акне не спричиняють шоколад і жирні десерти, вироблення шкірного жиру може бути спричинене гормональним дисбалансом, що є проблемою, яка часто зустрічається, особливо серед підлітків. Також вона нерідко спостерігається у жінок під час гормональних порушень, вагітності або під час менструації. Причиною акне часто може бути емоційний стрес, деякі лікарські препарати, гормональні контрацептиви та препарати, які впливають на рівень гормонів. Крім перерахованого вище. Прищі можуть з'являтися через вживання певних продуктів, тільки внаслідок алергії на них. Але все ж таки, як прибрати прищі?
Існує кілька методів лікування акне:
- Медикаментозне лікування акне. Різні препарати для зовнішнього застосування, що містять азелаїнову кислоту, арбутин і вітамін С, а також місцеві та пероральні антибіотики, а для жінок - гормональні контрацептиви. За дуже важких форм вугрової хвороби може призначатися ізотретиноїн.
- Косметологічні процедури. Лазерне лікування акне, озонотерапія, кріотерапія, мезотерапія, пілінг, чистки.
- Хірургічне втручання.
У разі прояву у Вас симптомів акне, Вам необхідно звернутися до дерматолога. Повністю дотримуйтесь призначеного лікування вугрів. Крім того, для поліпшення результатів лікування акне ви повинні дотримуватися деяких правил:
- мийте обличчя з милом не рідше ніж двічі на день;
- щодня міняйте мочалку (бактерії добре розмножуються в мокрому середовищі);
- після тренування, приймайте душ якомога швидше;
- частіше мийте руки і не торкайтеся свого обличчя без потреби. Не тисніть, не тріть і не дряпайте прищі.
- мийте голову з шампунем принаймні двічі на тиждень. Уникайте зіткнення волосся з обличчям, навіть під час сну;
- постарайтеся не засмагати;
- уникайте будь-якого теплового впливу на шкіру;
- уникайте сильних стресів.
Акне або вугрова хвороба - це хронічне захворювання, що має періоди загострення і ремісії. Позбутися вугрової хвороби на 100 % не завжди представляється можливим, але наше завдання отримати стійку тривалу ремісію.
У механізмі розвитку акне виділяють такі ланки:
- надмірно висока продукція секрету сальних залоз;
- закупорка проток сальних залоз роговими масами;
- діяльність мікрофлори шкіри;
- підвищення рівня тестостерону в організмі;
- запалення.
Вугрова хвороба має певний ступінь тяжкості, від якого залежить складність лікування. Хороший лікувальний ефект чинить лазерне лікування вугрової хвороби - лазерний промінь має бактеріостатичну і розсмоктувальну дію. У разі підліткових прищів, проводиться фотолікування вугрової хвороби з використанням системи широкосмугового світла. Це дає змогу прогрівати шкіру, а м'яке блакитне світло чинить бактерицидну дію на мікроорганізми, що викликають вугрові висипання. Чергувати ці методи лікування найкраще з пілінгами для проблемної шкіри - АВR, саліциловим і іноді ТСА. Варто зазначити, що в процесі лікування важливою процедурою є чистка обличчя. Чистки ідеально поєднуються з хімічними пілінгами. Ефективною допоміжною процедурою з лікування прищів є кріомасаж.
Але жодна процедура або їх поєднання не матимуть сенсу, якщо не буде налагоджено щоденний домашній догляд з використанням професійної лікувальної косметики та призначенням зовнішніх лікарських форм.
Лікування вугрової хвороби - копітка робота, що вимагає терпіння. При виконанні всіх рекомендацій і призначень лікаря, Ви обов'язково отримаєте хороший результат.
Поки немає відгуків чи питань